Lietuvos golfo profesionalai – prestižinėse varžybose: Starkutė įvykdė minimalų tikslą

Intensyvus laikotarpis Lietuvos golfo profesionalams

Žiemos pabaiga ir pavasario pradžia – itin įtemptas metas Lietuvos golfo profesionalams. Geriausia Lietuvos golfo žaidėja Gilė Bitė Starkutė debiutavo antrajame pagal pajėgumą „Epson“ golfo ture JAV, o Gediminas Markevičius bei Juozapas Budrikis savo jėgas išbandė trijuose iš eilės „ECCO Tour“ profesionalų turnyruose Ispanijoje.

Starkutės debiutas „Epson“ ture

24-erių G. B. Starkutės debiutas „Epson“ ture vyko Floridoje, „Winter Haven“ golfo lauke, kur surengtas Centrinės Floridos čempionatas. Turnyre dalyvavo maksimalus dalyvių skaičius – 120, o lietuvei pagal reitingą atiteko viena paskutinių pozicijų.

Pirmajame raunde G. B. Starkutė atliko 74 smūgius (PAR +2), antrajame – 71 smūgį (PAR -1), kas leido jai pakilti į 59-ąją poziciją ir pratęsti kovą tarp 69 geriausių žaidėjų.

Būtent tokį tikslą – neiškristi iš turnyro po dviejų raundų buvo išsikėlusi pati lietuvė. Antroji diena buvo išties sudėtinga – kamuoliukas raundo metu buvo ir miške, ir vandenyje. Situaciją gerino gera ridenimo statistika – 28 smūgiai. Paskutinėje duobutėje G. B. Starkutei reikėjo „birdie“ (PAR -1), norint pratęsti kovą turnyre ir mūsiškė tuomet atliko du tikslius tolimus smūgius bei patogiai įrideno kamuoliuką į taikinį, taip pasiekdama savo tikslą.

Trečiajame raunde G. B. Starkutė finišavo su PAR +1 rezultatu, o galutinėje įskaitoje su PAR +2 ji užėmė 62-ąją poziciją.

Gilė Bitė Starkutė | Mike`o Christy ir asmeninio archyvo nuotr.

„Žaidėme lauke, kurio ilgis 6570 jardų (daugiau nei 6000 m). Tai ilgiau už bet kokias NCAA bei kitas varžybas, kuriose esu žaidusi. Ridenimo aikštelės („green`ai“) buvo pakeltos, todėl smūgiuoti iš toli į jas nėra lengva. Patys „green`ai“ buvo lėtesni arba greitesni į vieną arba į kitą pusę, priklausomai nuo to, kur yra žolė suaugusi. Apskritai, tai laukas buvo ilgas ir gana sunkus. Jis labai gerai atskyrė žaidėjas – lyderes su PAR -10 rezultatais ir tokias naujokes kaip aš su PAR +2.“

– G. B. Starkutė

Varžybų rezultatai ir būsimi iššūkiai

Varžybose triumfavo amerikietė Riley Smyth (PAR -15), kuriai atiteko 37,5 tūkst. JAV dolerių čekis. Antrąją vietą užėmė suomė Matilda Castren (PAR -15), o trečiąją pasidalino prancūzė Agathe Laisne, Taivano atstovė Juliana Hung bei Izraelio sportininkė Laetitia Beck (PAR -11). Turnyro prizinis fondas siekė 250 tūkst. JAV dolerių.

Kitas „Epson“ turo turnyras „Atlantic Beach Classic presented by Access Golf“ Floridoje vyks kovo 6-8 dienomis, kuriame G. B. Starkutė klasifikuota 113 numeriu.

Markevičius ir Budrikis varžėsi „ECCO Tour“ Ispanijoje

Du Lietuvos golfo žaidėjai dalyvavo vieno stipriausių Europoje „ECCO“ turo „Infinitum“ pavasario serijos turnyruose Ispanijoje. Trijuose iš eilės surengtuose turnyruose sportininkai varžėsi dėl 150 tūkst. eurų prizinio fondo.

Pirmajame turnyre – „ECCO Spanish Masters“ – J. Budrikis (PAR +11) pasidalino 130-ąją, o G. Markevičius (PAR +12) – 135-ąją vietą. Lietuviai pasirodymą baigė po pirmų dviejų dienų, o pasirodymą tęsė 45 geriausi žaidėjai. Nugalėtoju tapo danas Oliveris Jorgensenas (PAR -13).

Antrajame turnyre – „Infinitum Championship“ – mūsiškiai vėl neprasibrovė tarp lyderių ir baigė pasirodymą po dviejų raundų. Šįkart triumfavo švedas Tobiasas Edenas (PAR -17).

Trečiajame turnyre „ECCO Infinitum Series Final“ po pirmosios dienos G. Markevičius su PAR +1 rezultatu rikiavosi 29-as ir pretendavo į 45 žaidėjų grupę, kuri dalinsis prizinį fondą. Visgi antroji diena nebuvo sėkminga ir jis smuktelėjo į antrąjį šimtuką. J. Budrikiui taip pat paskutinis turnyras nesusiklostė ir lietuvių pasirodymas šiame turnyrų cikle baigėsi.

„Galiu pasakyti, kad žaidžiau prastai. Varžybos vyko miksuotai – vieną dieną žaidėme viename lauke, kitą – kitame. Bendrai „Lakes“ laukas buvo lengvesnis, kuriame sugebėjau sužaisti padoriai, bet „Hills“ aikštyne nei vieną dieną nepavyko pasiekti solidesnio rezultato. Patys turnyrai suorganizuoti aukščiausiame lygyje, taip pat buvo galima pasivaržyti su vienais geriausių pasaulio žaidėjų“

– G. Markevičius

Turnyrų iššūkiai ir patirtis

J. Budrikis prisipažino, kad skandinavų lygoje („ECCO Tour“ arba „Nordic League“) jis varžėsi ne pirmą kartą. Pasak jo, čia varžosi geriausi Europos žaidėjai, todėl tie, kurie patenka į finalinę dieną, gali žaisti bet kur, net ir labiausiai prestižiniuose turnyruose.

„Gaila, kad dar nei vienam Lietuviui to nėra pavykę pasiekti. Nepavyko ir mums su Gediminu šį kartą. Per žiemą pagrindinis dėmesys Lietuvoje galimas tik fiziniam pasirengimui ir ilgų bei vidutinių golfo smūgių kontrolei. Treniruojuosi vidaus golfo patalpose idealiomis sąlygomis – lygus paviršius ir jokio vėjo, todėl kai turnyrų dienos buvo geromis sąlygomis, savo ilgo žaidimo kontrolę vertinčiau puikiai.

Ne tik kamuoliuką pavyko smūgiuoti tiesiai, bet ir keisti trajektorijas, numušamą atstumą. Aukščiausio lygio rezultatui pritrūkdavo tik trumpų smūgių kontrolės – geresnio pojūčio į kamuoliuko riedėjimą pagal reljefą.“

– J. Budrikis

Visgi Ispanijoje idealios sąlygos ilgai netruko – čia ėmė vyrauti stiprus vėjas ir lietus, kas reiškė, jog papildomi smūgiai lietuviams tapo praktiškai neišvengiami. Tam reikia daugiau žaidimo laiko prie skirtingų sąlygų.

„Labiausiai Ispanijoje nustebino aikštynų kokybė, lauko paruošimas turnyrui ir virš 160 žaidėjų sukontroliavimas be jokių keblumų. Tai yra įmanoma tik jeigu žaidimas vyksta padalinus visus per du skirtingus golfo aikštynus, tad prisitaikyti prie kiekvieno buvo sunku. Vienas aikštynas ilgesnis, bet platesnis su plokštesnėmis ridenimo aikštelėmis.

Kitas – labai siauras ir kalnuotas. Dažnai žaidėjai net nesirenka ilgiausios golfo lazdos pirmajam smūgiui, kad išlaikytų kamuolį žaidime.“

– J. Budrikis

„ECCO Tour“ pavasario serijos turnyrų maratone Ispanijoje varžėsi dešimt žaidėjų iš stipriausios Europoje „DP Tour“ lygos bei per 20 – iš antro pagal pajėgumą „HotelPlanner“ turo.

Žymiausias turnyro žaidėjas – italas Edoardo Molinari, buvęs pasaulio reitingo 14-os vietos žaidėjas su daugybe „DP Tour“ pergalių savo sąskaitoje. Jis yra nugalėjęs tokius žaidėjus kaip Tigeris Woodsas, Jasonas Day`us ir Brooksas Koepka.

Skleiskite žinią apie golfą – pasidalinkite šiuo įrašu!
Facebook

Kitos golfo naujienos​

LGF Valdybos posėdis – 2025.03.17
2025 m. kovo 17 d. įvyko virtualus Lietuvos golfo federacijos (LGF) Valdybos posėdis.
Gile Bite Starkute ispudingas pasirodymas
NCAA čempionate – viso pasaulio golfo bendruomenę ir žiniasklaidą sužavėjęs G. B. Starkutės pasirodymas
Geriausia Lietuvos golfo žaidėja Gilė Bitė Starkutė pademonstravo savo tikrąsias galimybes. Arizonos universiteto antrakursė tempė savo komandą į priekį NCAA čempionate ir su „Wildcats“ ekipa užėmė trečiąją vietą.
Mackelis prie 53 km/h vėjo iškovojo golfo turnyro Ispanijoje medalį: sąlygos buvo sunkios
Daugkartinis Lietuvos golfo čempionas Giedrius Mackelis naują sezoną jau tradiciškai pradėjo Ispanijoje. Praėjusią savaitę jis sėkmingai sudalyvavo pietinėje Andalūzijos dalyje surengtame „Toro Tour“ žiemos golfo turo turnyre „Villa Padierna Golf Alferini Course“ laimėdamas sidabro medalį.
Mykolas Vasiliauskas Floridos valstijoje siekia amerikietiškos golfo svajonės
Mykolas Vasiliauskas Floridos valstijoje siekia amerikietiškos golfo svajonės
Ilgametis „The V Golf Club” ir Lietuvos nacionalinės golfo rinktinės narys Mykolas Vasiliauskas studijų kelią pasirinko pradėti tarptautiniame Webber’io universitete (Webber International University) Floridoje (JAV).
Sėkmingai užbaigtas „Mažojo golfo” projektas
Lietuvos golfo federacija baigė „Lietuvos vaikų ir jaunimo „Mažojo golfo“ projektą“, kuris pasiekė savo tikslą – plėtoti bei didinti tikrojo golfo populiarumą Lietuvoje, pradedant nuo pačių jauniausių šalies piliečių, rašoma pranešime žiniasklaidai.